Прекини во водоснабдувањето поради градежни работи
Прекини со водоснабдувањето од ул. Пратизанска, потегот од Бадо до ШИК
ОБУКИ ЗА КАРИЕРНО СОВЕТУВАЊЕ И ПРАКТИКАНСТВО НА УЧЕНИЦИТЕ ОД СТРУЧНОТО ОБРАЗОВАНИЕ
КНИГА ЗА СЛЕПЧЕНСКИОТ СКРИПТОРИУМ НА ОХРИДСКАТА АРХИЕПИСКОПИЈА
„QR Пракса” меѓу средношколците – Учењето почнува кога ќе заврши
Утре (петок) прекини со водоснабдувањето поради реконструкција на водоводна мрежа во н. Недопирливи
ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ БИТОЛСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ЗА СТЕКНУВАЊЕ ВЕШТИНИ
Битола – најавени прекини во водоснабдувањето
Прекини со водоснабдувањето во населбата БЛР 2
Моќта на пишаниот збор

ФОКУС

ЦРНО – БЕЛО

Балкан Фан Прилеп ПРИЈАТЕЛ НА МАТУРАНТИТЕ

ШАРЕНО

ДЛАБОКО

T Е Ч Е Н И Е – Петта по ред стихозбирка поезија “Манастирски води” на Сестринството на Слепченскиот Манастир Св. Јован Претеча

Во продолжение ја објавуваме рецензијата за оваа стихозбирка:ДУХОВНОСТА И СТИХОТ - Александар ПрокопиевТворечкиот процес „Манастирски води“ изнедрен од сестринството на...

Прочитај повеќе

ВИДИ и КАЖИ

ДЛАБОКО

КРАТКО

ТУРЛИТАВА

ЗЛАТЕН КЛУБ

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist